+48 604 255 470

  Wybierz pliki do wysłania

  Zdjęcia przeznaczone do wydruku najlepiej jest, dla wlasnej wygody i oszczędności czasu, wybierać na bieżąco i kopiować je do osobnego katalogu.

  Jak się już wielu z nas przekonało urządzenia mają to do siebie, że czasami się psują, giną lub zostają skradzione a my tracimy nasze zdjęcia na nich przechowywane. Dlatego warto przynajmniej raz w roku zrobić porządek ze swoimi plikami zdjęciowymi a najważniejsze z nich wydrukować na papierze i przechowywać w albumie, tak na wszelki wypadek. 

  Jak to zrobić najprościej? Załóż katalog i nazwij go, na przykład "2015 Zdjęcia do wydruku" skopiuj do niego wszystkie pliki które chcesz wysłać do wydrukowania. Tak przygotowany katalog ułatwi  i przyspieszy wysyłkę plików do naszego laboratorium i pozwoli uniknąć ewentualnych błędów. Jeżeli macie już przygotowane pliki to pora zainstalować program FotoSender.

  A przy okazji, kilka rad jak nie stracić swoich zdjęć cyfrowych i łatwo przygotować te przeznaczone do drukowania.

  Robienie zdjęć w dzisiejszych czasach to bardzo prosta i powszechna czynność. Każdy/a z  z nas posiada aparat cyfrowy a z pewnością telefon komórkowy, smartfon lub tablet z funkcją aparatu. Ze względu na łatwość i praktycznie zerowe koszty, ilość wykonywanych przez niektórych zdjęć jest oszałamiająca. W pewnym momencie problemem staje się zapanowanie nad tą olbrzymia ilością plików. 

  Żeby się w tym nie pogubić musisz stworzyć  jakiś system przechowywania plików zdjęciowych lub skorzystać z gotowego programu do archiwizacji. Czy to będzie twój własny system czy gotowy program porządki same się nie zrobią. Najważniejsza jest systematyczność.

  Wydawać by się mogło, że proces archiwizacji plików cyfrowych jest pracochłonny, w praktyce zgranie plików z danego wydarzenia zajmie ci nie więcej niż dwie minuty,  jednak tylko wtedy, gdy na bieżąco katalogujesz swoje fotografie we właściwy i sprawdzony sposób. Aby uzyskać uporządkowany oraz bezpieczny zbiór plików zdjęciowych musisz wykonać następujące czynności: 

  – stwórz przejrzystą strukturę katalogów na dysku, na przykład taką

  • Porządkuj pliki latami
  • Porządkuj pliki wydarzeniami
  • Twórz osobne katalogi np. dla dzieci
  • Twórz specjalne katalogi na zdjęcia do wydruku

  – Wykonuj systematyzcne kopie bezpieczeństwa swoich zdjęć (backup)  na zewnętrznych nośnikach danych.